Automobilklub Stalowa Wola serdecznie zaprasza na I Rundę Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych , która odbędzie się w dniach 10-13 maja 2018r. w Stalowej Woli. Baza rajdu (jak w latach poprzednich) Zajazd "SEZAM" Stalowa Wola ul. Komisji Edukacji Narodowej 51.

Koszt uczestnictwa wraz z wpisowym:

  • 1 200 zł dla załogi zrzeszonej w PZM,
  • 1 350 zł dla załogi niezrzeszonej w klubach należących do PZM.

W pierwszym dniu mistrzostw dojedziemy drogami leżącymi w dolinie Sanu oraz Puszczy Solskiej (tzw. Lasy Janowskie) do Zaklikowa, miasta założonego w XVI wieku przez Zygmunta Augusta. Przy trasie zobaczymy pozostałości po dawnej kopalni wapienia, z której kominów - w pogodny dzień - widać Stalową Wolę.
Po trasie liczne próby sportowe, sprawnościowe i zabawowe.

W drugim dniu zawodów zwiedzimy stolicę flisactwa – miasto Ulanów. Na przestrzeni ostatnich wieków, miasto leżące u ujścia Tanwi do Sanu, zasłynęło z portu, z którego spławiano zboże i drewno do Gdańska.
Drewno eksportowano do Anglii, gdzie używane było na maszty statków słynnej floty angielskiej.
Powrót przez Nisko do Stalowej Woli, głównego miasta Centralnego Okręgu Przemysłowego, które w tym roku obchodzi 80 lecie powstania. Miasto powstało w ciągu 625 dni, od chwili, gdy w marcu 1937r. wycięto pierwszą sosnę, a w 1938r. oddano pierwszy strzał z wyprodukowanej w hucie armaty. Jednocześnie wybudowano nowoczesne miasto, które do dzisiaj prężnie się rozwija i jest wiodącym ośrodkiem produkcji zbrojeniowej.
W tym dniu, podobnie jak w poprzednim – liczne próby sportowe, sprawnościowe i zabawowe.